Pomysł na weekend za granicą – europejskie stolice

Krótkie wypady na weekend też mają swój urok. Może i nie jesteśmy w stanie zwiedzić wszystkiego, co dana okolica ma w zanadrzu, jednak na pewno oderwiemy się od rzeczywistości zza naszym oknem. Czasem nawet tak krótka zmiana otoczenia pozwala naładować baterie.  Zatem warto rozważyć taki dwudniowy trip.

Za weekendową wycieczką przemawia też fakt, że do wielu europejskich destynacji możemy po prostu dolecieć. Oczywiście tanimi liniami lotniczymi, u których zakup pojedynczego nie wiąże się z braniem kredytu. We frankach 😉 Mowa tu też jedynie o weekendzie za granicą w odniesieniu do Europy, bo jednak to właśnie ona jest w zasięgu krótkiego lotu, dzięki czemu mamy więcej czasu na zwiedzanie i poznawanie okolicy. Gdzie zatem można polecieć na weekendowy wypad?

Pomysły na podróż weekendową w Europie

Tanie linie lotnicze docierają praktycznie w każdy zakątek Europy, do wyboru zatem mamy wiece różnych ciekawych miejsc. Jednym z nich są stolice naszych sąsiadów. I tak możemy udać się do multikulturowego Berlina, zobaczyć Reichstag, Bramę Brandenburską, fragmentu Muru Berlińskiego czy Wyspę Muzeów. Na miejscu można zjeść prawdziwego curry-wursta czy skorzystać z podmiejskiej atrakcji jaką jest Tropical Island z mnóstwem basenów, zjeżdżalni i sztuczną plażą.

Pomysł na weekendowy wypad - Berlin
Pomysł na weekendowy wypad – Berlin

Inną równie popularną destynacją, gdzie dolecimy tanimi liniami lotniczymi jest czeska Praga. To właśnie tu można przejść się słynnym zabytkowym Mostem Karola, czy zajrzeć do kolorowych kamieniczek na Złotej Uliczce. To właśnie w stolicy Czech, w chwili przerwy można zamówić porcje sycących knedlików, oczywiście w towarzystwie kufla zimnego piwa.

Na weekendowy wypad można dolecieć także do naszych ziomków – Węgrów, a dokładniej do ich stolicy – Budapesztu. Tu warto zwiedzić największy zabytek, czyli Wzgórze Zamkowe z kościołem św. Macieja oraz budynek węgierskiego parlamentu. Atrakcją w Budapeszcie są też tutejsze termy i łaźnie tureckie, w których można odpocząć i się zrelaksować. Jeśli chodzi o posiłki, to na pewno warto tu zamówić prawdziwy węgierski gulasz.

Ciekawym miejscem, gdzie można spędzić weekend jest także Kopenhaga. Jedna ze skandynawskich stolic, która jest chętnie odwiedzana, podobnie jak norweskie fiordy. Tutaj z kolei warto wsiąść na rower i pojechać nad morski deptak i ukłonić się Małej Syrence. Ciekawym miejscem są także Ogrody Tivoli, gdzie warto odpocząć wśród zieleni i dalej ruszyć do nadmorskiej ulicy Nyhavn, znanej z wielu pocztówek. To tu są położone kolorowe kamieniczki oraz knajpki, gdzie można się posilić. Z kolei dobrym miejscem na wypicie piwa w Kopenhadze jest Muzeum Carlsberga 😉

Jeszcze inną europejską stolicą, wartą weekendowej wycieczki jest Podgorica w Czarnogórze. O ile samo miasto nie jest mocno atrakcyjne, o tyle okolica już znacznie bardziej. Z Podgoricy można ruszyć do zabytkowego Kotoru oraz innych miasteczek położonych w Zatoce Kotorskiej. Przy odrobinie wysiłku zdążymy także wpaść do chorwackiego Dubrownika, czy bośniackiego Mostaru. Oba te miejsca na pewno na długo zapadną w pamięć. Jeśli chodzi o jedzenie, to zarówno w Czarnogórze, Chorwacji czy Bośni i Hercegowinie można skosztować znakomitej bałkańskiej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *